Първи медали за възпитаниците на СУ “Георги Стойков Раковски” – Добрич за тази година

Златен, сребърен и бронзов медал завоюваха на републикански първенства състезателите на спортното училище.
След успешното приключване на първия учебен срок, 80 ученици от СУ "Георги Стойков Раковски" - Добрич се подготвяха на легери на националната спортна база в Златни пясъци и Спортен център - Камчия, две от най-модерните спортни бази в страната, предлагащи отлични условия за тренировки.
В лагерите участваха състезателите по хандбал, борба, художествена гимнастика, лека атлетика и волейбол. Ръководството на училището за шампиони в Добрич очаква от всички свои възпитаници да изпълнят поставените цели за достойно представяне през 2014 година - юбилейната, 30-та година на школото.
Първите значими резултати, след добрата зимна подготовка, вече са факт. През този месец започнаха първите републикански първенства, като учениците от Спортно училище "Георги Стойков Раковски" - Добрич спечелиха общо 3 медала.
Със златото се окичи Николай Петров. Гюлетласкачът спечели държавното първенство при юношите младша възраст, проведено в Добрич, с резултат от 16.45 метра.
Другите два медала за тази година са от държавното първенство по борба за момчета. На тепиха в Сливен Панайот Димитров се класира втори, а Ердинай Ердуван - трети.